Odszkodowanie za wypadek w rolnictwie

W Polskim rolnictwie cały czas mamy do czynienia z bardzo dużą ilością wypadków na gospodarstwach rolnych. Według oficjalnych danych KRUS jest to kilkanaście tysięcy zdarzeń w ciągu roku. Najczęściej są to urazy takie jak: złamania kości, zwichnięcia, rozcięcia pozostawiające blizny. Pomimo, iż jest możliwość ubiegania się o odszkodowanie z KRUS, niewiele osób ma świadomość tego, że można dochodzić swojego odszkodowania z polisy OC Rolników.

Warto zaznaczyć fakt, że aby ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC Rolników poszkodowany nie musi być płatnikiem składek do KRUS, zdarzenie nie musi być zgłoszone do KRUS. Odszkodowanie należy się każdej osobie, która poniosła uraz w wyniku wypadku na gospodarstwie rolnym.

Pamiętaj i bądź świadomy tego, że:

  • Każdy, kto został pokrzywdzony w wyniku pracy osoby drugiej na gospodarstwie rolnym ma prawo ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC Rolników (art. 415 Kodeksu Cywilnego).
  • Poszkodowany, który doznał urazu w wyniku awarii maszyny lub urządzenia ma możliwość starania się o odszkodowanie z polisy OC Rolników (art. 435 Kodeksu Cywilnego).
  • Osoba, która została poszkodowana w wyniku kontaktu ze zwierzęciem gospodarczym ma prawo do świadczenia odszkodowawczego (art.  431 Kodeksu Cywilnego).

Duża skuteczność w uzyskiwaniu odszkodowań z polisy OC Rolników to domena naszego działu prawnego. Z chęcią przeanalizujemy i poprowadzimy postępowanie w celu uzyskania odszkodowania dla poszkodowanego.

Masz pytania ? Potrzebujesz dodatkowych informacji ?
Skontaktuj się z naszym zespołem.

Masz pytania? Zadzwoń!

O nas
w liczbach

Naszą skuteczność najlepiej oddają liczby.

przeprowadzonych spraw

usatysfakcjonowanych klientów

doświadczonych prawników

Kontakt z nami

DM LEX Sp. z o.o.

Adres:
ul. Powstańców Styczniowych 3/43
62 – 510 Konin

Numer telefonu:
+48 537 900 009

E-mail:
biuro@dmlex.pl